Závody ve štafetovém plavání

V úterý 10.5. se konal 1. ročník meziškolních závodů v plavání. Reprezentovat svou školu přijelo celkem 36 žáků z 9 ZŠ. Je to sice méně než číslo 20, což je celkový počet škol, které ve šk. roce 21/22 navštěvovaly naší plaveckou školu, ale i tak byla konkurence veliká. Ponaučení z toho vyplývající je, že termín závodů bude na příští ročník vypsán dříve, aby s termínem jednotlivé ZŠ počítaly.

Velká gratulace míří do ZŠ Lednice, která v napínavém souboji se ZŠ Komenského  vybojovala 1. místo a spolu s medailemi a diplomy si odvážela i velký pohár na památku vítězství. Výsledný čas štafety byl 1:35,8 a školu reprezentovali žáci: Bruno Michalec, Claudia Polanská, Zuzana Polzerová a Lucie Salajková.

Na druhém místě doplavali žáci ZŠ Komenského a odvezli si zasloužené stříbrné medaile. Výsledný čas 1:39,5. Štafetu tvořili žáci: Jan Očenášek, Jakub Výborný, Sabina Gromuosová a Matylda Turková.

Třetí bronzové místo obsadili žáci ZŠ Rakvice, kteří doplavali s velkým náskokem 13 vteřin před ZŠ J. Noháče. Výsledný čas 1:46,1. Za školu plavali: Valentýna Polčáková, Aneta Čechová, Jakub Strmiska a Martin Gazda.

Na dalších místech doplavali:
4. místo ZŠ J. Noháče 1:58,8
5. místo ZŠ Hlohovec 2:02,1
6. místo ZŠ Lanžhot 2:05,8
7. místo ZŠ Tvrdonice 2:09,9
8. místo ZŠ Kupkova 2:12,5
9. místo ZŠ Kobylí 2:19,2

Naše Plavecká škola „DELFÍN“ děkuje všem  školám, žákům a pedagogům za to, že si našly čas a chuť přijet na závody a uzavřít tímto plavecký školní rok 21/22. Věříme, že i přesto, že všichni nevyhráli, tak se jim závody líbily a přijedou i příští rok poměřit síly. Pro vítěze bude opět připraven velký pohár.