Aktuálně z MŠ

VÝUKA BRUSLENÍ na zimním stadionu v Břeclavi bude probíhat ve dnech:
5. 10. 2022,  16.11. 2022,   28.11. 2022,  11.1. 2023,  8.2. 2023,  8.3. 2023.

Odjezd vždy v 8 hodin, děti je nutno přivést do MŠ v 7.30 hodin – před odjezdem bude vždy svačinka.

Vybavení dětí potřebné na bruslení, vše v jedné velké cestovní tašce:
a) Brusle – nabroušené!
b) Teplé oblečení (lyžařská kombinéza, oteplováky,…)
c) Rukavice
d) Přilba na hlavu (minimálně cyklistická)

Bez tohoto vybavení děti nemohou být vpuštěny na led.
Na stadionu je pro děti vždy připraven teplý čaj na zahřátí.

Informace pro rodiče 2022 ZDE

Seznam přijatých dětí
do MŠ ZDE

Provoz mateřské školy je 6.30 – 16.00 hodin.

Několik rad, jak to zvládnout nástup do mateřské školy:
– O školce si s dítětem povídejme. Potřebuje vědět, co je čeká…spousta nových kamarádů, zábavy a her, nových hraček. Ubezpečte své dítě, že poté si pro ně přijdete a půjde zase domů.
– Nastavme si doma pravidelný režim a rituály. Pokud možno tak, aby ladily se „školkovým“ režimem. Vstávání, čas jídla, odpočinku, to vše by mělo být pravidelné. Dítě se v čase orientuje podle pravidelně se opakujících činností.
– Domluvte se s MŠ na adaptačním režimu. Nechte si poradit, paní učitelky jsou zkušené a rády poradí nejvhodnější postup u každého konkrétního dítěte. Pobyt v MŠ prodlužujte postupně podle toho, jak bude dítě odloučení od rodiny zvládat.
– Rozvíjejte sebeobsluhu dětí. Nic jim nepomůže více, než když si dokážou samy poradit, samozřejmě zpočátku s dopomocí paní učitelky. Zvládnout se obléknout, najíst, zajít si na WC, poznat si své věci…..tomu uzpůsobme to, co jim do školky oblékáme, ať to nemají zbytečně složité (děti i paní učitelky)……jednoduché oblečení i obuv bez složitého zapínání a zavazování.
– Důvěřujte jim……dětem, že to zvládnou, paní učitelkám, že mají děti rády, těší se na ně a připraví jim spoustu zajímavých činností.

Přejeme, ať vše proběhne s úsměvem.

Pokyny pro vstup do budovy MŠ
Do budovy MŠ smí vstoupit pouze osoby bez jakýchkoliv příznaků respiračních či jiných infekčních onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota, průjem, zvracení, vyrážka), platí i pro děti.

Do budovy MŠ vstupujte pouze s rouškou a použijte desinfekci (stojan u vchodu). Pro děti roušky ani desinfekce rukou nejsou v prostorách MŠ povinné, při vstupu do tříd si důkladně umyjí ruce.

Doprovázející osoby se v budově MŠ zdrží pouze na nezbytně nutnou dobu (předání a vyzvednutí dítěte) a nevstupují do tříd.