Aktuálně z MŠ

Informace pro rodiče 2022 ZDE

Zahajovací informativní schůzka všech rodičů, jejichž děti budou ve školním roce 2022/2023 docházet do MŠ Hlohovec, se bude konat v pondělí 29. 8. 2022 v 16 hodin v jídelně MŠ.

Mateřská škola Hlohovec bude v době hlavních prázdnin školního roku 2021/2022 uzavřena od pondělí 25. 7. do středy 31. 8. 2022.

Omezený prázdninový provoz MŠ bude od pátku 1. 7. do pátku 22. 7. 2022.

Školní rok 2022/2023 bude zahájen ve čtvrtek 1. 9. 2022.

Seznam přijatých dětí
do MŠ ZDE

Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání
v MŠ Hlohovec
pro školní rok 2022/2023 ZDE

Vážení rodiče, od 15. 9. začíná výuka bruslení pro předškoláky na zimním stadionu HC Lvi Břeclav. Bude probíhat 1x měsíčně, cena za 6 lekcí je 150 Kč. Výuku zajišťují zkušení trenéři břeclavského zimního stadionu. Termíny jednotlivých lekcí jsou: 15.9., 20.10., 17.11., 5.1., 2.2., 9.3. , vždy v dopoledních hodinách, jezdí se objednaným busem.

Přihlaste, prosím, své děti nejpozději do konce tohoto týdne u paní učitelek ve Sluníčkách.
Pouze děti, které mají nastoupit v příštím školním roce do 1. třídy ZŠ.

Děkujeme.

Provoz mateřské školy je 6.30 – 16.00 hodin.

Několik rad, jak to zvládnout nástup do mateřské školy:
– O školce si s dítětem povídejme. Potřebuje vědět, co je čeká…spousta nových kamarádů, zábavy a her, nových hraček. Ubezpečte své dítě, že poté si pro ně přijdete a půjde zase domů.
– Nastavme si doma pravidelný režim a rituály. Pokud možno tak, aby ladily se „školkovým“ režimem. Vstávání, čas jídla, odpočinku, to vše by mělo být pravidelné. Dítě se v čase orientuje podle pravidelně se opakujících činností.
– Domluvte se s MŠ na adaptačním režimu. Nechte si poradit, paní učitelky jsou zkušené a rády poradí nejvhodnější postup u každého konkrétního dítěte. Pobyt v MŠ prodlužujte postupně podle toho, jak bude dítě odloučení od rodiny zvládat.
– Rozvíjejte sebeobsluhu dětí. Nic jim nepomůže více, než když si dokážou samy poradit, samozřejmě zpočátku s dopomocí paní učitelky. Zvládnout se obléknout, najíst, zajít si na WC, poznat si své věci…..tomu uzpůsobme to, co jim do školky oblékáme, ať to nemají zbytečně složité (děti i paní učitelky)……jednoduché oblečení i obuv bez složitého zapínání a zavazování.
– Důvěřujte jim……dětem, že to zvládnou, paní učitelkám, že mají děti rády, těší se na ně a připraví jim spoustu zajímavých činností.

Přejeme, ať vše proběhne s úsměvem.

Pokyny pro vstup do budovy MŠ
Do budovy MŠ smí vstoupit pouze osoby bez jakýchkoliv příznaků respiračních či jiných infekčních onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota, průjem, zvracení, vyrážka), platí i pro děti.

Do budovy MŠ vstupujte pouze s rouškou a použijte desinfekci (stojan u vchodu). Pro děti roušky ani desinfekce rukou nejsou v prostorách MŠ povinné, při vstupu do tříd si důkladně umyjí ruce.

Doprovázející osoby se v budově MŠ zdrží pouze na nezbytně nutnou dobu (předání a vyzvednutí dítěte) a nevstupují do tříd.