naše logo

almanach
na počest
100 let školy

menu

úvodní stránka
naše škola
zdravá škola
kde nás najdete
kontakty
zaměstnanci
školní poradenské
pracoviště
mateřská škola
dokumenty
školní družina
školská rada
zájmová činnost
naše úspěchy
náš časopis
názory rodičů
a veřejnosti 
rádio Čtyřlístek
pomáháme druhým
naši žáci
se zahraničn docházkou
o. s. Petrklíč
GDPR
fotogalerie
napište nám
autor stránek

školní rok 2018/2019

Zápis 2019

Ukliďme Česko 2019

Škola NARUBY

Recitační soutěž - školní kolo 2019

Beseda v Okresní knihovně Břeclav

Maškarní ples 2019

Školní ples 2019

Vánoční besídky

Vánoční besídka

Mikulášská nadílka

Den Slabikáře

Regionální muzeum Mikulov, program Jak
se žilo prababičkám

Vánoční focení

Projektový den 100 let vzniku naší republiky

Korunovační klenoty - Zámek Lednice

Zahájení školního roku 2018/2019

školní rok 2017/2018

školní rok 2016/2017

školní rok 2015/2016

školní rok 2014/2015

školní rok 2013/2014

školní rok 2012/2013

školní rok 2011/2012

školní rok 2010/2011

 

 
sběrové aktivity


Sběrové aktivity ZŠ Hlohovec

1.
Naše škola se přihlásila do projektu na podporu ochrany životního prostředí s názvem Ukliďme si svět a sbírá elektroodpad a vyřazené baterie. Žáci mohou ve škole odevzdat vyřazené a nefunkční spotřebiče, které poté odveze firma Elektrowin a.s. Za každý odevzdaný spotřebič či nářadí dostane naše škola body a zúčastní se soutěže škol o ceny. Budeme tímto žáky zároveň motivovat a vychovávat k ohleduplnosti a ochraně našeho životního prostředí. Velké spotřebiče budeme skladovat na školní zahradě ZŠ, malé se vhazují do bagu na chodbě v přízemí. 
Evidenci přinesených spotřebičů vedou třídní učitelky, kterým žák nahlásí počet odevzdaných vyřazených spotřebičů či baterií. Na konci školního roku se vyhodnotí nejlepší sběrači, kteří jsou vyhlášeni a odměněni na školní akademii. 

Co všechno sbíráme

Velké spotřebiče
např. ledničky, televizory, mrazáky, sporáky, myčky, pračky, sušičky, mikrovlnné trouby, trouby na pečení, odsavače par, čističky vzduchu, el.topidla, el.plotny, el. sekačky, monitory PC apod., 

Malé spotřebiče (dáváme do bagu na chodbě)
vysavače - podlahové vysavače včetně akumulátorových, ruční akumulátorové vysavače, čistící stroje na koberce - mokré vysávání, tepovače apod., parní čističe, zařízení pro vysokotlaké čištění apod., žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy, šicí stroje, pletací stroje, vyšívací stroje, tkací stroje apod., fritovací hrnce, el.pečicí pánve, barbecue gril, raclette gril, toastovače, sendvičovače, opékače topinek apod., elektrické nože, svářečky folií, mlýnky na maso, mlýnky na kávu, espressa, varné konvice, el.otvírače konzerv, kávomlýnky apod., hodiny, budíky a zařízení pro účely měření, indikace nebo registrace času, fény, vysoušeče vlasů, kulmy, zubní kartáčky, holicí strojky, masážní strojky, epilátory, vysoušecí helmy, zastřihávače vlasů a vousů, žehličky na vlasy apod., váhy - osobní, kuchyňské apod., elektrické ventilátory malé, el.kráječe, ohřívače nápojů a pokrmů, kuchyňské roboty, mixéry, ruční mixéry, multikráječe, šlehače, citrusovače, odšťavňovače, parní hrnce, malé domácí pekárny, popkornovače, rychlovarné konvice, svářečky fólií apod., osvěžovače vzduchu, odpuzovače hmyzu apod., 

Elektrické nářadí a nástroje 
vrtačky - ruční, příklepové, aku vrtačky apod., pily - řetězové, okružní, pokosové, kotoučové apod., řezačky, obrážečky, obráběcí stroje, frézky, brusky, stroje na hoblování, hlazení, leštění, ohýbání, spojování drcení, vrtací, sekací, bourací kladivo apod., nástroje pro nýtování, přibíjení nebo šroubování nebo pro odstraňování nýtů, hřebíků, šroubů nebo pro podobné účely - aku a el.šroubováky, el.sponkovačky, nýtovací kleště apod., nástroje pro pájení, svařování nebo podobné použití - pájky, svářečky apod., drobné nástroje a zařízení apod.

Vyřazené baterie vhazujeme do zeleného boxu na chodbě v přízemí. 

2. 
Sběr papíru
– provádíme 2x ročně, v květnu a listopadu. Tříděný a svázaný starý papír přivezou rodiče žáků ve stanovený den na skládku ke škole, odvoz papíru je pak následující den svozovou firmou. Doma každý rodič tento papír zváží a napíše svému dítěti do deníčku přibližné množství odevzdaného papíru. Třídní učitelé pak vyhodnotí celkové množství sběru za svoji třídu a vítěze třídy. První tři nejlepší sběrači jsou vyhlášeni a odměněni na školní akademii.