školní rok 2018/2019

fotogalerie - 2013/2014

Úplně bezpečná módní přehlídka, Hlohovec, areál před KD 30. 5. 2014

Pořadatel: ZŠ a MŠ Hlohovec
Pohyb v dnešní moderní době hraje důležitou roli v životě každého člověka. Pomáhá udržet lidský organismus v dobrém zdravotním stavu a stává se zábavnou aktivitou, která vyplňuje volný čas dospělých a také dětí. Při sportu zažijeme spoustu legrace, přináší nám pocit uspokojení a radosti. Na co je však potřeba dbát při sportování je opatrnost, přiměřenost zátěže a důsledná ochrana před možným zraněním. K tomu nám slouží různé ochranné prostředky, které se u jednotlivých sportů liší a je potřeba, abychom je používali. Na to jsme chtěli poukázat v naší přehlídce.
Její název byl Úplně bezpečná módní přehlídka a uspořádala ji ZŠ a MŠ Hlohovec jako preventivní akci proti úrazům dětí, kterých přibývá zvláště v letních měsících a v době prázdnin. Jako jedna ze škol podporujících zdraví v ČR již od roku 2006 dbáme na zdravý vývoj našich žáků ve všech oblastech, podporujeme všechny pohybové volnočasové aktivity dětí a šíříme osvětu v oblasti prevence úrazů . Chceme, aby děti sportovaly s radostí a zápalem, ale nezapomínaly přitom, že předcházet úrazům se vyplácí. Vhodná helma, bezpečné obutí a jiné chrániče nohou či rukou vypadají hezky a moderně a na kráse rozhodně neubírají. Úplně bezpečné módní přehlídky se zúčastnily téměř všechny děti ze základní i mateřské školy,kterým to moc slušelo. O komentář se postaraly paní učitelky a diváci vše odměnili potleskem. Součástí akce bylo také vystoupení tanečního kroužku při ZŠ Hlohovec a malá diskotéka pro děti. Pro diváky byl zajištěn prodej občerstvení a posezení v areálu KD. Počasí naštěstí vydrželo bez deště, akce se nám vydařila.