naše logo

almanach
na počest
100 let školy

menu

úvodní stránka
naše škola
zdravá škola
kde nás najdete
kontakty
zaměstnanci
školní poradenské
pracoviště
mateřská škola
dokumenty
školní družina
školská rada
zájmová činnost
naše úspěchy
náš časopis
názory rodičů
a veřejnosti 
rádio Čtyřlístek
pomáháme druhým
naši žáci
se zahraničn docházkou
o. s. Petrklíč
GDPR
fotogalerie
napište nám
autor stránek

školní rok 2018/2019

Den Slabikáře

Regionální muzeum Mikulov, program Jak
se žilo prababičkám

Vánoční focení

Projektový den 100 let vzniku naší republiky

Korunovační klenoty - Zámek Lednice

Zahájení školního roku 2018/2019

školní rok 2017/2018

školní rok 2016/2017

školní rok 2015/2016

školní rok 2014/2015

školní rok 2013/2014

školní rok 2012/2013

školní rok 2011/2012

školní rok 2010/2011

 

 
fotogalerie - 2011/2012


Účastníme se ekologického projektu Ukliďme si svět…..
…a máme již druhý úspěch

V ekologické soutěži zaměřené na sběr elektroodpadu jsme již podruhé vyhráli, tentokrát se nám podařilo vystoupit o stupínek výše než loni. S celkovým počtem 1 810 kg vysloužilých spotřebičů a průměrem 45,23 kg na žáka jsme se umístili na 2. místě v konkurenci jihomoravských škol a dostali pochvalu vedení společnosti Elektrowin a.s. i náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Ivo Poláka. Nejlepšími sběrači jsou žáci 5.ročníku naší školy Pavla Kurková, Radim Zoubek a Sabina Jankovičová, kteří se zúčastnili tiskové konference a předání ceny v hodnotě 5 000Kč na Krajském úřadě Jihomoravského kraje v Brně. Sběrem elektroodpadu podporujeme recyklaci vyřazených spotřebičů a chráníme naše životní prostředí. 

Co všechno lze odevzdávat v rámci projektu Ukiďme si svět k zpětnému odběru?
Sběr elektrospotřebičů může obsahovat všechny malé i velké domácí spotřebiče, elektrické nářadí a nástroje, respektive vše, co lze zapojit do elektrické zásuvky nebo funguje na baterie.

Velké spotřebiče
např. ledničky, mrazáky, sporáky, myčky, pračky, sušičky, mikrovlnné trouby, trouby na pečení, odsavače par, čističky vzduchu, el.topidla, el.plotny apod.

Malé spotřebiče
vysavače - podlahové vysavače včetně akumulátorových, ruční akumulátorové vysavače, čistící stroje na koberce - mokré vysávání, el. sekačky apod., tepovače apod., parní čističe, zařízení pro vysokotlaké čištění apod., žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy, šicí stroje, pletací stroje, vyšívací stroje, tkací stroje apod., fritovací hrnce, el.pečicí pánve, barbecue gril, raclette gril, toastovače, sendvičovače, opékače topinek apod., elektrické nože, svářečky folií, mlýnky na maso, mlýnky na kávu, espressa, varné konvice, el.otvírače konzerv, kávomlýnky apod., hodiny, budíky a zařízení pro účely měření, indikace nebo registrace času, fény, vysoušeče vlasů, kulmy, zubní kartáčky, holicí strojky, masážní strojky, epilátory, vysoušecí helmy, zastřihávače vlasů a vousů, žehličky na vlasy apod., váhy - osobní, kuchyňské apod., elektrické ventilátory malé, el.kráječe, ohřívače nápojů a pokrmů, kuchyňské roboty, mixéry, ruční mixéry, multikráječe, šlehače, citrusovače, odšťavňovače, parní hrnce, malé domácí pekárny, popkornovače, rychlovarné konvice, svářečky fólií apod., osvěžovače vzduchu, odpuzovače hmyzu apod.

Elektrické nářadí a nástroje
vrtačky - ruční, příklepové, aku vrtačky apod., pily - řetězové, okružní, pokosové, kotoučové apod., řezačky, obrážečky, obráběcí stroje, frézky, brusky, stroje na hoblování, hlazení, leštění, ohýbání, spojování drcení, vrtací, sekací, bourací kladivo apod., nástroje pro nýtování, přibíjení nebo šroubování nebo pro odstraňování nýtů, hřebíků, šroubů nebo pro podobné účely - aku a el.šroubováky, el.sponkovačky, nýtovací kleště apod., nástroje pro pájení, svařování nebo podobné použití - pájky, svářečky apod., drobné nástroje a zařízení apod.


Vítězové – nejlepší sběrači elektroodpadu z naší školy.


Slavnostní předání certifikátu za 2.místo v soutěži..


Předání se konalo na KÚJmK v Brně.


Přehled umístění škol Jihomoravského kraje.


Vánoční výzdoba na Náměstí svobody v Brně.


Líbí se nám vyřezávaný betlém.


Vyřezávaná zvířata jsou jako živá.


Odjíždíme obdarováni a těšíme se na další sběr vyřazených spotřebičů.