naše logo

almanach
na počest
100 let školy

menu

úvodní stránka
naše škola
zdravá škola
kde nás najdete
kontakty
zaměstnanci
školní poradenské
pracoviště
mateřská škola
dokumenty
školní družina
školská rada
zájmová činnost
naše úspěchy
náš časopis
názory rodičů
a veřejnosti 
rádio Čtyřlístek
pomáháme druhým
naši žáci
se zahraničn docházkou
o. s. Petrklíč
GDPR
fotogalerie
napište nám
autor stránek

školní rok 2018/2019

Den Slabikáře

Regionální muzeum Mikulov, program Jak
se žilo prababičkám

Vánoční focení

Projektový den 100 let vzniku naší republiky

Korunovační klenoty - Zámek Lednice

Zahájení školního roku 2018/2019

školní rok 2017/2018

školní rok 2016/2017

školní rok 2015/2016

školní rok 2014/2015

školní rok 2013/2014

školní rok 2012/2013

školní rok 2011/2012

školní rok 2010/2011

 

 
fotogalerie - 2010/2011


Základní škola Hlohovec získala dotaci v rámci programu EU peníze školám

Naše základní škola využila zveřejnění výzvy k předkládání projektových žádostí za účelem zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. V rámci programu EU peníze školám, který je určen k čerpání dotací z Evropského sociálního fondu jsme vytvořili vlastní projekt s názvem Klíč k moderní škole a ten předložili ke schválení na podzim loňského roku. MŠMT projekt schválilo a k jeho realizaci přidělilo škole dotaci v celkové výši 534 695 Kč. Cílem našeho projektu Klíč k moderní škole je podpora rozvoje znalostí, schopností a dovedností žáků v oblasti cizích jazyků, matematiky, přírodních věd, informačních a komunikačních technologií a čtenářské a informační gramotnosti prostřednictvím nejmodernější digitální techniky. Díky dotaci byly zakoupeny další dvě interaktivní tabule, magnetické tabule s keramickým povrchem a posuvným systémem, přenosné počítače, ozvučení učeben a vizualizér. Škola se nyní může pochlubit nejen funkční počítačovou učebnou, která je průběžně obnovována, ale také čtyřmi dalšími učebnami s nejmodernější digitální technikou, z nichž tři mají interaktivní tabuli. K naplnění cílů projektu přispívají všichni pedagogové základní školy tím, že vytvářejí inovativní učební materiály a ověřují je ve výuce jednotlivých předmětů. Výuka se tak stává zajímavější, propracovanější a v souladu s nejmodernějšími metodami. Na realizaci projektu má škola dva roky, takže se žáci mohou stále těšit na něco nového. 
                                                                               Mgr. Hana Sítková, ředitelka školy

Základní škola Hlohovec zpracovala v rámci šablony III/2 DUMy – viz tabulka III/2 Inovace zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (ZDE). 
Na požádání poskytneme DUMy ostatním pedagogickým pracovníkům ze ZŠ v ČR na e-mailové adrese autora: hlohovec.zs@tiscali.cz.